18.08
2019

X Peetri Lastejooks ja IV Peetri Noortejooks tõi starti ligi 800 osalejat

17. augustil toimusid Peetri Kooli staadionil traditsioonilised X Peetri Lastejooks ja IV Peetri Noortejooks, kus kõik osalejad saavad kirja aja. Eesti üks esimesi võistlusi, kus lastel võetakse elektriaega ja kõik tulemused on protokollides näha. Lisaks saavad lapsed joosta ka ilma ajavõtuta jooksus. 

 “Tore oli näha võistluse eelsetele õhtutel lapsi koos vanematega starte harjutamas ja prooviringe jooksmas, et võistlusteks paremini valmis olla,” kommenteeris võistluse üks korraldajatest Urmas Põldre. Kõige enam 257 oli lapsi vanuses 1-3 aastat, kelle hulgas üle 50 lapse, kes olid alla 2-aastased. Kui paljud imestavad, kas nii noored lapsed on suutelised läbima 250m, siis vanematega koos ning maskottide Roosa Poni ja Selveri Tibu innustamisel kindlasti. Olles näinud nii noori lapsi läbi aegade teame, et järgmisel aastal on neil hästi meeles, mida staadionil tehakse ja kuidas kiiremini joosta. Areng on muljetavaldav!

Sellel aastal avastasime väga noorte laste hulgas ka mitmeid väga noori jooksutalente, kes jooksid viimase 10 aasta omavanuste TOP10-sse. Seitsmene Kiara Sööt ajaga 47,20 oli viimase 10 aasta selle vanusegrupi kõige kiireim tüdruk. 4-.5 aastaste tüdrukute hulgast tuli Theresa Adusoo 10-aasta edetabeli teiseks ajaga 57,25. Seitsmene Mattias Küttim tuli ajaga 47,15 edetabelis omas vanusegrupis kolmandaks. Viiene Art Aleksander Tatter tuli 4-5 aastaste poiste hulgas 6. kohale ajaga 58,49 ning omavanuste seitsmendaks jooksis kolmene Lumi-Lee Sell ajaga 1.22,85. Seitsmene Elina Kivi jooksis end edetabelis 8. kohale tulemusega 51,45. ja sama vana Damir Nazarov ajaga 58,94 kaheksandaks. 

Peetri Lastejooks on olnud läbi aastate heaks kasvulavaks noorsportlastele ja täname südamest kõiki vanemaid, kes lapsed jooksma on toonud. Kõik jooksjad olid väga tublid ja julgustame kõiki lapsi sügisel treeningutes jätkama, et spordipisikust saaks elustiil!

Peetri Noortejooksule kogunesid juba spordiga sinasõbraks saanud noored, kelle jaoks 2-6 staadioniringi läbimine oli meeldiv pingutus. Kokku oli osalejaid 162, kellest enim U10 vanuseklassi 8-9 aastaseid jooksjaid. Tore on näha jooksmas paljusid eelmiste aastate lastejooksude osalejaid. 

Tüdrukute U10 vanusegrupis olid kiireimad Sofia Suprun, Emili Kaul ja Friida Aavik ning poiste U10 vanuses Ramon Ridalaan, Nikita Auelbajev ja Kirill Seibak. U12 vanusegrupis olid tüdrukutest kolm kiireimat Arabella Võsu, Karoli Kivi ja Johanna Koppen ning poistest Romet Ridalaan, Andreas Volt ja Trevor Värva. U14 vanuse kolm parimat olid tüdrukutest Mei Margaret Tatter, Kletter Klaar ja Evelin Tanis, poistest Markus Klais, Kristofer Köster ja Joonas Koppen. U16 vanuses tüdrukutest Liisbet Soone, Maria Kazakova ja Taile Must ning poistest Eke Tooming, Alex Ivanov ja Kevin Kormak. U18 Kärt Sihver, Emilia Mursalova ja Daria Svetlova ning noormeestest Ralf Rupert Nigul ja Robin Soone. 

Täname kõiki võistluste abilisi ja toetajaid Selver, Orkla, Nivea, Veski Mati, Tere, Tamrex, Benu, XS Mänguasjad, Audi, Rae vald, Eesti Kultuurkapital, Leader! 

 

 

Kommenteeri meie Facebooki lehel