15.07
2019

15. Eestimaa suvemängud

Sel nädalavahetusel toimusid Tartus 15. Eestimaa suvemängud. Mul seekord võistlustules kaks noorsportlast Kristian Otlot ja Robin Soone + ma ise üle mitmeaastase pausi staadionil võistlemas. Võistlused toimusid kahel päeval Tamme staadionil. Esimesel päeval oli poistel 1500m jooks ja minul 800m. Kristianiga oli asi lihtne, võimalikult lihtsalt võit ära vormistada ja võimalusel Robin poodiumile aidata. Paraku loodetud aeglast algust ei tulnud, kuna külalisvõistleja Soomest tõmbas esimese ringi suhteliselt kiirelt 68,5ga, aga teine tuli juba tasane ring 74ga ja juhtviisik kenasti koos. 1km peal sai Kristianil kannatus otsa ja ta läks kiirelt oma teed ning suvemängude võit ajaga 4.21 oli tõsiasi. Kahe ülejäänud poodiumi koha pärast toimunud ägedast võitlusest väljus võitjana soomlane ajaga 4.27,461 ja Janmar Reiljan (Jõgevamaalt) 4.27,466 ning Robin Soone napilt uue isiklikuga 4.28,41 jäeti neljandaks (vallale tõi siiski kolmanda koha punktid). Ise jooksin paar tundi hiljem MV II klassis 4-aastase vaheaja järgi 800m, mis nagu arvata võis, üks suur piin oli, sest oskasin puusapainutaja lihasele korralikult liiga teha. Piin piinaks, aga oluline oli see, et vallale sai kolmanda koha punktid ikkagi ära toodud. Kindel võitja oli Ain Kilk ajaga 2.21,90 ja mina kemplesin finišini välja Tarmo Mändlaga Saaremaalt, kes tuli ajaga 2.24,07 teiseks ja mina 0,16 sek. kaotusega kolmandaks. Polnud paha esimene päev! Teisel päeval tegi Robin kaasa 400m jooksus, kus tuli jällegi uue isiklikuga 54,41 viiendaks. Kristian Otlot tegi elu esimese 3000m võistluse staadionil ja arvan, et suhteliselt korralikult. Peale esimest aeglast kilomeetrit läks Kristian jällegi oma teed ja teine alavõit tuli kindlalt ajaga 9.17,10. Teine oli Ragnar Roop Rakverest (9.50) ja kolmas külaline Soomest Juha Seppälä (10.04). Ise asusin samuti 3000m omas vanuseklassis jooksma, seekord lõppes jooks kahjuks kuskil 1,5km peal jala valu tõttu. Aga see mind väga ei morjendanud, sest poisid olid teinud korralikud isiklikud ja endal ka eilsest medal karmanis ning Rae vald pani järjekordselt kergejõustiku valdade arvestuses kinni+ ka muude alade kokkuvõttes. Super!
Oli jällegi üks vahva sportlik nädalalõpp Eesti spordis!