Treeningud 2020/2021

I-II klassi kergejõustiku treeningud Järveküla, Peetri, Kindluse ja Jüri koolis toimuvad toimuvad kuni lume saabumiseni õues, talvel aga siseruumides ning on mõeldud sportlike laste mitmekülgseks arendamiseks. Treeningutel kasutatakse kergejõustiku ja vastupidavusalade elemente lastele sobivas võistluslikus ja mängulises vormis. Treeningutega alustame Järvekülas, Peetris ja Jüris alates 14. septembrist, Kindluse kooli treeningutega alustamise aeg täpsustub septembri II nädala jooksul.

III klassi ja vanemate kergejõustiku treeningud Järvekülas toimuvad kuni lume saabumiseni õues, talvel aga siseruumides. Treeningute eesmärk on omandada kergejõustiku alade baasoskused nii ja ettevalmistada esimesteks võistlusteks. Selle vanuseastme treeningutele lisanduvad ka mõned võistlused aasta jooksul ning spordilaagrid koolivaheajal. Treeningutega alustame Järvekülas alates 7. septembrist.

Saavutussportlaste grupp on mõeldud sportlastele, kes treenivad võistlustel parimate tulemuste saavutamise nimel. Treeningud on 2 korda nädalas õues, lisanduvad vajadusel hallitreeningud. See grupp osaleb regulaarselt võistlustel. 

Täiskasvanute ühistreeningud toimuvad kaks korda nädalas ning on mõeldud teadlikule harrastajale, kes peab oluliseks treeneri juhendamist treeningute ajal. Valmistutakse rahvaspordiüritusteks ning oma tulemuste järjepidevaks parandamiseks. Tavaliselt on treeningute eesmärk saada pulss alla, jõuda võistluse jaoks sobivasse vormi, aga ka võimalus läbi aasta värkses õhus treenida ning koostreenimine, mis innustab kodust välja tulema. Täiskasvanute treeningud toimuvad Peetri alevikus erinevates kohtades (Kuldala, Peetri Kooli staadion, Peetri park jms). Täiskasvanute treeningud toimuvad aasta läbi.

Treeningud 5-7 aastastele Aruheina lasteaias, Võsukese lasteaias, Tõrukese lasteaias ja Peetri Lasteaias on väga mängulised liikumistreeningud, mis innustavad lapsi sportima ning mõningaid baaselemente omandama läbi mängu. Ilusa ilmaga toimuvad treeningud õues, talvel aga siseruumides. Aruheina lasteaias, Peetri Lasteaiast, Tõrukese lasteaiast ja Võsukese Lasteaiast toovad treenerid lapsed trenni ja vane mad tulevad lasted järgi. Teistest lasteaedadest toovad ja viivad lapsed lapsevanemad.  Lasteaedade treeningud algavad oktoobrist.

Treeningutel osalejad lapsed ja noored saavad taotleda Rae valla spordi- ja huvitegevuse kuluhüvitist, mis on 50% kulutustest, kuid mitte rohkem kui 180 eurot, nelja- ja enamalapselistel peredel 225 eurot lapse kohta 2020 aastal.

Treeningutel osalemise eest makstakse tasu kuu alguses ettemaksuna. Osalustasu ei sõltu treeningpäevade arvust kuus. Puudutud päevade arvelt tagasiarvestust ei tehta. Kui registreerinu ei osale kuu jooksul üheski trennis, siis kandub osalustasu järgmisse kuusse. Osalustasu ei tagastata. Koolide treeningud ei toimu koolivaheajal. 

NB! Treeningute ajad võivad muutuda!